قطعه ای برای امنیت
A PART for SAFTEY

خط توليد پژو ٣٠١ افتتاح شد

📌خط توليد پژو ٣٠١ افتتاح شد

🔹خط تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس و رييس هيات مديره ايران خودرو افتتاح شد.
🔹تاييد خودكفايی ۶۰ درصدی پژو ۳۰۱ از سوی وزارت صمت دريافت شده و در آغاز توليد قرار است با ۸۰ درصد ساخت داخل توليد شود و ۳۰۰ سازنده ايراني آن را مي سازند.
🔹اين خودرو دارای استانداردهای ۸۵ گانه و روز دنياست.

🔹خودرو ۳۰۱ طبق برنامه زمان بندی شده تا پايان امسال در مدار توليد قرار مي گيرد.
🔹از ۱۱۲۳ قطعه محصول ۳۰۱ حدود ۵۶۵ قطعه آن بومي ساز شده است.

📌 معرفی محصول ۳۰۱

🔹محصول ۳۰۱ توليدی ایران خودرو، مدل ۲۰۱۷ این محصول است که فيس‌ليفت مدل قبلی (۲۰۱۲) محسوب می‌شود.

🔹مدل ۲۰۱۷ آخرين فيس‌ليفت در بازار جهانی است كه نسبت به مدل قبلی (مدل ۲۰۱۲) در نمای جلو و عقب تغييرات را شاهد بوده است. مدل جديد و فيس‌ليفت شده ۲۰۱۷ مختص بازار ايران است.
🔹حجم موتور این خودرو ۱.۶ لیتر، با حداكثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و حداكثر گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر در دور موتور ۴هزار است. در سال نخست تولید ۳۰۱، گیربكس دستی ۵ سرعته در این خودرو تعبیه خواهد شد.
🔹۳۰۱ سطح آلایندگی استاندارد یورو ۵ را پاس كرده و دوستدار محیط زیست به حساب می‌آید.
🔹سیستم ترمز ABS، سیستم ایمنی ESP، ایربگ جلو، چراغ‌های مه‌شكن جلو و عقب، چراغ‌های دی‌لایت به هنگام رانندگی، تهویه مطبوع دستی و رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچ از جمله مشخصات اصلی خودرو است.

📌 اکثر قطعات این خودرو در دو سالن تولید و مونتاژ می شوند و در اصل پژو ۳۰۱ خط تولید مشترکی با پژو ۲۰۰۸ دارد. با توجه به نمونه های موجود در خط تولید ایران خودرو، فعلا تولید آزمایشی این سدان جدید در سه تیپ مختلف انجام می شود که از نظر فنی و امکانات با هم متفاوت هستند. اما آنچه که واضح است، پیشرانه EC5 تولید داخل بر روی پژو ۳۰۱ تمام نسخه های ۳۰۱ نصب می شود و جعبه دنده BE4 دستی و ۶ سرعته اتوماتیک آیسین نیز در نمونه های دنده ای و اتوماتیک دیده می شود.
حضور ۳۰۰ قطعه ساز داخلی در پروژه خودکفایی تولید پژو ۳۰۱ باعث شده تا اکثر قطعات بدنه، تریم، موتور، گیربکس، تعلیق، انتقال قدرت و… این خودرو نیز در کشور تولید شود.

📌 پژو ۳۰۱ از جمله محصولاتی است که عمدتا برای بازار چین و کشورهای درحال‌ توسعه طراحی شده و قرار بود خودروساز ایرانی و فرانسوی به طور مشترک آن را تولید کنند. اما گروه خودروسازی فرانسوی پی‌اس‌ای (مجموعه‌ای که قبلا نامش پژو-سیتروئن بود) خرداد ماه سال پیش برای اجتناب از تحریم‌های آمریکا، فعالیتش را در ایران تعلیق کرد.

📌 به گفته مدیر عامل ایران خودرو، اولین سری این خودروی ایرانی در اردیبهشت ماه سال 99 تحویل مشتریان خواهد شد.